booklet of the project
WHAT? Filmscrenning ETNOSI.TOLERANCE
WHEN? 02.06.-04.06.2017., 5 - 8 pm
WHERE? Augšzemes iela 35, Aknīste, Latvia
PARTICIPANTS: Raitis Vulfs, Agita Pusvilka, Evelina Vanaga
Support by Zemgales NVO Centrs
Dokumentālo filmu cikls ETNOSI.TOLERANCE
2017.gada 2.,3.,4.jūnijā no plkst, 17.00 līdz 20.00
Diskusija pirms un pēc filmu seansiem.
Diskusijas dalībnieki:
režisors un scenārija autors Raitis Vulfs,
organizācijas "homo ecos:" pārstāve un sociālās antropoloģijas maģistrante Agita Pusvilka,
kuratore, humantiāro zinātņu maģistre mākslās, biedrības "Octopus art projects" vadītāja Evelīna Vanaga
Detalizēts apraksts (LV)
2017. gada 2., 3. un 4.jūnijā Aknīstē ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties audio vizuālajos vakaros, kuros tiks demonstrētas dokumentālo filmu cikla „Etnosi. Tolerance“ īsfilmas. Pirms un pēc filmu seansiem paredzētas diskusijas ar fillmu režisoru un scenārija autoru Raiti Vulfu, organizācijas „homo ecos:“ pārstāvi un sociālās antropoloģijas maģistranti Agitu Pusvilku un mākslas biedrības „Octopus art projects“ vadītāju Evelīnu Vanagu.
Tā kā vietu skaits ir ierobežots, iepriekšēja pieteikšanās obligāta, rakstot uz e-pastu: info@octopusartprojects.eu
Mākslas biedrības „Octopus art projects” ideja par filmu cikla demonstrēšanu un teorētiskas ievirzes sarunām tiek īstenota Zemgales NVO projektu programmas ietvaros. Projekts paredz trīs audiovizuālus vakarus ar vairāku filmu pārraidīšanu. Raidījumu cikls, ko radošā komanda veidojusi vairāku gadu garumā, stāsta par Latvijā dzīvojošiem dažādu tautību pārstāvjiem. Šī pasākuma mērķis ir iedziļināties Latvijas teritorijā dzīvojošo tautu kultūrās un veicināt toleranci pret cittautiešiem savā zemē. Īsfilmās ietvertie stāstījumi mēģina rast atbildes uz jautājumu, cik lielā mērā centieni saglabāt savu nacionālo identitāti ir vai nav pretrunā ar spēju būt brīvam un atvērtam citu kultūru nesējiem. Cilvēka radošās izpausmes spēks un skaistums, vitalitāte kā vērtība neatkarīgi no tautības.
Šobrīd aktuālie globālie ģeopolitiskie notikumi un Eiropas telpas konteksts attiecībā uz cilvēku migrāciju iespaido sabiedrības attieksmi un uztveri pret ieceļotājiem, „citādo”, „svešo” un „nepazīstamo”. Tādēļ šī projekta mērķis, izmantojot dokumentālo filmu un individuālu stāstu paņēmienu, ir veidot diskursu par multikulturālu sabiedrību, daudznacionālu sabiedrību, kultūru daudzveidību un savstarpējās tolerances veidošanos. Tolerance nebūt nav samierināšanās. Tā ir godprātīgas un dziļas cieņas izpausme. Projekts veltīts mazākumtautību kultūras un sabiedrisko aktivitāšu audiovizuālai dokumentēšanai, lai informētu plašāku sabiedrību par mazākumtautību kultūras aktivitātēm, tradīcijām un kultūras mantojuma vērtībām. Filmās intervēti daudzu Latvijā dzīvojošu etnosu pārstāvji. Kopumā īsfilmās piedalījās vairāk nekā 1000 etnisko minoritāšu pārstāvji.